top of page

Trawa z rolki

Od zaniedbanego trawnika do pięknej i gęstej murawy nawet w jeden dzień! Brzmi jak bajka i tak wygląda!

Trawnik z rolki daje bardzo szybki efekt w ogrodzie, a po około dwóch tygodniach można na nowo korzystać z murawy – jest to niewątpliwie jego największa zaleta. Wraz z zakładaniem trawnika instalujemy system nawadniający, który zapewnia intensywne podlewanie podczas ukorzeniania. W Czas na trawnik układamy rolkę najwyższej jakości na odpowiednio przygotowanym gruncie. Rozważasz trawnik z rolki w ogrodzie? Zadzwoń do nas i umów się na spotkanie lub poproś o wstępną wycenę.

Zakładanie trawnika w rolce. Trawa z rolki. Przygorowanie pdłoża. Gabienie i układanie rolki.
rolka

Trawa z siewu

Ziarnko do ziarnka i … wyrośnie gęsty, zielony trawnik! Wystarczy chwila cierpliwości i możesz cieszyć się piękną murawą jak z katalogu!

Zakładanie trawnika z siewu daje możliwość precyzyjnego doboru nasion do stanowiska. Ma to ogromne znaczenie na terenach zróżnicowanych względem oświetlenia, ukształtowania terenu oraz planowanego użytkowania. Wysiew trawy jest ekonomiczną opcją. Na efekt końcowy w postaci gęstego trawnika musimy poczekać kilka miesięcy. Ocena i odpowiednie przygotowanie gleby jak również dobór mieszanki nasion to Nasz klucz do sukcesu. Zadzwoń i dowiedź się więcej o zakładaniu trawnika z siewu! Chciałbyś uzyskać wstępną wycenę? Uzupełnij krótką ankietę.

Zakładanie trawnika z siewu. Wysiew nasion traw. Gęsty trawnik z siewu.
siew

Łąka kwietna

Porzucić sztywne ramy eleganckiego trawnika i dodaj barw w ogrodzie! Łąka kwietna to malownicza alternatywa dla tradycyjnych trawników.

Łąkę kwietną polecamy wszystkim posiadaczom dużych ogrodów, którzy nie chcą tracić czasu na częste koszenie. Łąka idealnie wpasuje się w naturalistyczne ogrody jak również w nowoczesne założenia. Jest niebywale odporna na warunki pogodowe oraz choroby roślin i wymaga minimalnej pielęgnacji. W Czas na trawnik oferujemy przygotowanie gleby i siew nasion łąki kwietnej. Chcesz wiedzieć więcej? Zapytaj o szczegóły!

Zakładanie łąki kwietnej. Łąka kwietna w ogrdzie.
łąka kwietna

Zakładanie trawnika

Przygotowanie gleby to fundament każdego trawnika. W Czas na trawnik zakładanie nowej murawy zaczynamy od podstaw.

Skuteczne zakładanie trawnika następuje w kilku etapach. Gęsty trawnik nie jest kwestią przypadku za sukcesem stoi między innymi poprawne przygotowanie terenu. W Czas na trawnik wykonujemy:

 • badanie i ocena gleby,

 • zdjęcie wierzchniej warstwy gleby,

 • polepszenie struktury gleby,

 • wymiana ziemi,

 • plantowanie ziemi,

 • zabiegi glebogryzarką,

 • montaż siatki na krety,

 • wałowanie,

 • grabienie,

 • równanie pod trawnik,

 • wysiew nasion,

 • układanie rolki,

 • wysiew łąki kwietnej,

 • montaż systemu nawadniającego.

Interesuje Cię którąś z usług lub kompleksowe założenie trawnika? Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie pytania i wykonamy wstępną wycenę.

Usługi zakładana trawnika. Niwelacja trawnika. Równanie trawnika niwelatorem.
zakładanie trawnika

Trawa z rolki: Olsztyn

Założenie trawnika w przydomowym ogrodzie albo na działce wydaje się prostym zabiegiem, jednak w rzeczywistości uzyskanie pięknej, bujnej trawy wymaga sporego wysiłku. Zależy Ci na tym, by efektem cieszyć się jak najszybciej? A może chcesz precyzyjnie dopasować różne gatunki traw do konkretnych obszarów ogrodu? Duży areał chcesz zamienić w prawdziwą łąkę kwietną? Sprawdź, jakie propozycje przygotowaliśmy dla Klientów z Olsztyna!

Profesjonalne zakładanie trawników: Olsztyn

Wysianie trawy na podłoże, które w żaden sposób nie zostało uprzednio do tego przygotowane, może poskutkować marnym efektem wizualnym. Taki trawnik z pewnością nie będzie pokrywał równomiernie całej powierzchni gleby, a prześwity będą wyglądały mało estetycznie. Dodatkowo może zdarzyć się tak, że trawa nie będzie miała szansy na odpowiednie ukorzenienie, przez co pierwsza susza doprowadzi do jej kompletnego wyschnięcia. Z tego względu zakładanie trawnika wymaga oceny stanu gleby, a także przeprowadzanie kilku niezbędnych zabiegów, po których również trawa z rolki przyjmie się bez najmniejszego problemu.

Trawa w rolkach czy z wysiewu?

Jeśli obecna w ogrodzie ziemia nie spełnia kryteriów, należy usunąć jej wierzchnią warstwę, a następnie wyłożyć nową, żyzną glebę. Następnie, jeśli jest taka konieczność, wykonuje się zabiegi z użyciem glebogryzarki. To idealny moment na to, by założyć siatkę na krety oraz zamontować instalację automatycznego nawadniania. Gdy mamy już idealnie równą powierzchnię gleby i optymalną jej wilgotność, należy wysiać trawę albo wyłożyć trawnik z rolki. Po podlaniu nie należy przeprowadzać już żadnych czynności na tym terenie, aby pozwolić trawie rosnąć i zapuścić korzenie. Wariant z rolki idealnie nadaje się do ogrodów, w których kluczowy jest natychmiastowy efekt albo przez obecność zwierząt nasiona mogą nie przetrwać. Skontaktuj się z nami, by omówić szczegóły realizacji usługi zakładania trawników w Olsztynie — ocenimy warunki glebowe i pomożemy Ci wybrać najlepszy rodzaj trawy.

 • Facebook Czas na trawnik
bottom of page