top of page

Wertykulacja trawnika

Wertykulacja - pielęgnacyjny wiosenny priorytet! Pora pozbyć się warstwy filcu hamującego wzrost trawy.

Do tego zabiegu wykorzystujemy wertykulator, który wykonuje liniowe nacięcia w glebie. Wertykulacja pobudza korzenie traw do rozwoju, usuwa mchy i chwasty oraz zalegające w darni ścięte żdźbła, liście i patyki. Wertykulację poprzedza odpowiednie koszenie i nawiezienie trawnika. Uwaga! Zabieg nie jest zalecany na świeżo założonych trawnikach. Skontaktuj się z nami i umów termin!

Wertykulacja trawnika. Wertykulator. Pielęgnacja trawnika. Zabieg pielęgnacyjny trawnika.
wertykulacja trawnika

Aeracja trawnika

Aeracja – Twój trawnik może wziąć głęboki oddech, zielenić się i bujnie rozrastać.

Cylindryczne otwory pozostawione w trawniku po pracy aeratora silnie napowietrzają glebę, ułatwiają przyswajanie wody i nawozów oraz poprawiają elastyczność trawnika. Dlatego polecamy wykonać zabieg aeracji trawnika nawet kilka razy w ciągu sezonu. W Czas na trawnik termin aeracji, głębokość napowietrzania i częstotliwość nakłuć dostosujemy do Twojego trawnika, tak by osiągnąć najlepsze rezultaty. 

Aeracja trawnika. Aerator. Zabieg pielegnacyjny tawnika. Pielegnacja trawnika.
aeracja trawnika

Dosiew trawy

Trawnik nie tylko świetnie wygląda ale również zachęca do aktywności. Po rodzinnych zawodach lub zabawie z pupilem często pozostają w trawniku ubytki. Rozwiązaniem problemu jest dosiew trawy.

W Czas na trawnik dobierzemy odpowiednią mieszankę nasion, która szybko zagęszcza się i wypełnia puste przestrzenie w trawniku. Wyrośnięta trawa nie będzie różniła się kolorem i wymaganiami względem istniejącego wcześniej trawnika.

Siew nasion traw. Trawnik z siewu. Nasiona trawy na glebie.
dosiew trawy

Nawożenie trawnika

Czy wiesz, że w Twoim trawniku, każde źdźbło silnie konkuruje o zawarte w glebie składniki pokarmowe? Należy stale dostarczać odpowiednią ilość nawozu, by darń utrzymywała się w dobrej kondycji. 

Niedożywienie trawnika powoduje zahamowanie wzrostu, pojawienie się przebarwień oraz zwiększenie podatności na choroby i zachwaszczenie. By nie dopuścić do pogorszenia jakości trawnika należy go systematycznie nawozić. W Czas na trawnik dostosowujemy odpowiednią ilość, rodzaj i formę nawozu oraz określamy niezbędną częstotliwość nawożenia względem jakości trawnika i rodzaju podłoża na jakim rośnie.

Nawożenie trawnika. Nawóz do trawnika. Pielęgnacja trawnika.
nawożenie trawnika

Odchwaszczanie trawnika

Jeden chwast na powierzchni trawnika nie zaburzy planu uzyskania idealnej klasycznej darni. Można go z łatwością usunąć. Jednak co zrobić gdy pojawia się ich coraz więcej? Czy odchwaszczanie trawnika musi oznaczać walkę z wiatrakami?

Dobrze odżywiony, podlewany i napowietrzony trawnik rośnie gęsto nie pozostawiając miejsca dla chwastów. Dlatego trawniki należy systematycznie poddawać zabiegom nawożenia, wertykulacji, aeracji, dosiewu nasion oraz zadbać o odpowiednie podlewanie np. dzięki instalacji systemu nawadniającego trawnik. Jeśli szukasz doraźnego sposobu na zwalczenie chwastów polecamy stosowanie środków chwastobójczych. Niestety tym sposobem nie unikniemy pojawiania się nowych chwastów w przyszłości. Na silnie zachwaszczonych terenach zalecamy wymianę gleby i wymianę trawnika. Jeśli masz dość chwastów w Swoim trawniku, umów się na spotkanie, a wspólnie opracujemy plan ratunkowy. Zapraszamy do kontaktu!

Trawnik bez chwastów. Pielęgnacja trawnika. Trawnik w ogrodzie. Nowy gęsty trawnik
odchwaszczanie trawnika
bottom of page