top of page

Zakładasz nowy trawnik? To idealny czas na montaż systemu nawadniania.
Trawnik to wizytówka naszego ogrodu. Nawet przy najpiękniejszych rabatach i idealnej architekturze ogrodowej pożółkły trawnik, z wydeptanymi miejscami potrafi zepsuć całe spojrzenie na kawałek zieleni. Odpowiednia pielęgnacja i nawadnianie darni poprzez system nawadniający to klucz do sukcesu. Bo przecież możemy użyć stwierdzenia, że zadbany trawnik z rolki, czy trawnik z siewu to wisienka na torcie w naszym ogrodzie!

Przygotowanie podłoża pod trawnik z rolki lub trawnik z siewu


Żebyśmy mogli cieszyć się piękną darnią, musimy zadbać o podłoże. Bez dobrego przygotowania nie będziemy mieli zadowalających efektów. W pierwszej kolejności musimy określić skład gleby. Na jałowej glebie pozbawionej składników odżywczych trawnik nie będzie wyglądał tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Wiedząc już z jaką glebą mamy do czynienia, powinniśmy odpowiednio ją użyźnić. Kolejnym krokiem zakładania trawnika jest spulchnienie gleby, możemy zrobić to ręcznie, ale możemy też użyć do tego glebogryzarki. W kolejnym kroku warto pokusić się o montaż systemu nawadniania.

System nawadniający – idealne rozwiązanie dla równomiernego i oszczędnego nawadniania ogrodu


Zastanawiasz się nad założeniem trawnika, chcesz, żeby był gęsty, zdrowy i zielony. Rezygnujesz z systemu nawadniania ogrodu, bo chcesz się nim cieszyć już teraz. My jednak zalecamy nie pomijanie tego etapu. Inaczej cały wkład finansowy i praca włożona w zakładanie darni może nie przynieść efektów o jakich marzymy. Oczywiście możemy sami nawadniać nasz trawnik, ale będzie to żmudna praca, która będzie wymagała ogromu poświęconego czasu, a i tak nie będziemy w stanie podlać go równomiernie. Montaż systemu nawadniania potrwa tylko kilka dni, a może nawet tylko jeden dzień!


Gęsty, zielony trawnik. Włączony system nawadniający trawnik. Pracujące zraszacze podlewają ogród.
Montaż systemu nawadniania – zalety


Prawidłowo założony trawnik z rolki, czy trawnik z siewu jeśli będzie dobrze nawodniony, będzie odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne podczas użytkowania. Decydując się na montaż systemu nawadniania wyposażamy nasz ogród w urządzenie, które będzie dbało o jego odpowiednie nawodnienie. Zaoszczędzi to nasz czas, którego mamy i tak coraz mniej, nasze grafiki są coraz bardziej wypełnione. Nie dość, że zrobi to szybciej, to jeszcze dokładniej i oszczędniej! Mimo największych chęci, nie jesteśmy w stanie podlać naszego ogrodu równomiernie. System nawadniania może być wyposażony w czujnik deszczu i wilgotnościomierz. Podczas deszczu, albo przy wystarczającej wilgotności gleby nasze nawadnianie nie będzie pracować. Mając taki system, mamy więcej czasu dla siebie, dla rodziny i na przyjemności! Możemy być spokojni bo nasz ogród jest pod dobrą opieką!

Czy system nawadniający ma jakieś wady ?


Jednorazowy koszt założenia takiego systemu, może być uznany za jego wadę, jednak już w ciągu nawet dwóch lat cała inwestycja może nam się zwrócić. Automatyczny system nawadniania oszczędza wodę i czas, który przecież jest bezcenny.

Zakładanie systemu nawadniającego gdy mam już trawnik


Jak najbardziej TAK! Najlepszym rozwiązaniem jest montaż sytemu nawadniania na etapie zakładania trawnika. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie na rozprowadzenie sytemu, kiedy trawnik już istnieje. Montaż nawadniania wiąże się z ułożeniem podziemnych przewodów zasilających, które są wyposażone w zraszacze lub głowice deszczujące oraz urządzenia sterujące. Prace ziemne potrzebne do zainstalowania wszystkich części systemu nawadniania, nie zdewastują naszego istniejącego trawnika, o to możemy być spokojni. Mając odpowiednią opiekę zapewnioną przez system nawadniający, nasz trawnik odwdzięczy się pięknym i zdrowym wyglądem.Szukasz firmy, która założy trawnik od nowa wraz z systemem nawadniającym? A może Chciałbyś zlecić montaż w istniejącym trawniku? W Czas na Trawnik jesteśmy gotowi by przedstawić Ci wycenę realizacji. Jedyne co musisz zrobić to wypełnić formularz wyceny i czekać na kontakt z naszej strony. Do usłyszenia!System nawadniający podlewa trawnik. Zraszacze nawadniają ogród.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


  • Facebook Czas na trawnik
bottom of page