top of page

Trawnik z rolki i trawnik z siewu. Na jaki trawnik się zdecydować?


W Czas na Trawnik polecamy zakładanie trawnika zarówno z siewu jak i z rolki. W obu przypadkach darń osiąga odpowiednią gęstość, kolor i jakość. Decyzja jaki rodzaj wybrać, zależy w głównej mierze od tego jak szybko chcemy osiągnąć efekt końcowy i jak duży trawnik planujemy. Dowiedz się więcej o różnicach między dwoma sposobami.
Zakładanie trawnika z siewu


Wysiew nasion można rozpocząć w połowie kwietnia, ostatnim terminem zwykle jest połowa października. W tej metodzie najistotniejszy jest odpowiedni dobór materiału nasiennego. W sprzedaży jest wiele mieszanek, a my jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni zestaw do naszych celów oraz pod warunki panujące na danym terenie. Jest to jedna z największych zalet tej metody. Trzeba jednak zadbać by docelowa mieszanka posiadała nasiona najwyższej jakości! Na wielkopowierzchniowych trawnikach wysiew traw jest o wiele prostszym i ekonomiczniejszym zabiegiem niż układanie rolki.


Trawnik z siewu wymaga odrobiny cierpliwości. Spacery po zasianej trawie można realizować dopiero po ok. 2 miesiącach od zasiewu. Intensywne użytkowanie jest możliwe po kilku miesiącach, zwykle aktywności na trawniku przenoszą się na kolejny sezon. Jeśli posiadamy czworonoga musimy uważać by nie zniszczył młodych nieukorzenionych siewek.


Gęsty zielony trawnik. Skoszona trawa. Nowy trawnik z siewu.Zakładanie trawnika z rolki


Rolkę można układać od kwietnia do października na podłożu o temp. wyższej niż 5℃. W przypadku rolki mamy zwykle stały zestaw odmian traw. Trawniki zakładane z rolki najlepiej sprawdzają się w małych i średnich ogrodach. Układając trawę należy pamiętać, że rolki muszą zostać rozłożone w dzień lub dwa po dostarczeniu w innym przypadku trawa straci swoją świeżość.

Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się właśnie na tą metodę - trawnik w jeden dzień robi wrażenie! Nowy trawnik z rolki dość szybko staje się odporny na udeptywanie, zwykle po 2-3 tygodniach.
Chcesz poznać koszt realizacji trawnika w Swoim ogrodzie? Szukasz firmy godnej zaufania? W Czas na Trawnik odpowiednio przygotujemy podłoże pod trawnik i założymy go metodą jaka bardziej Ci odpowiada. Montujemy systemy nawadniające, dzięki którym trawnik ukorzenia się szybko i utrzymuje w najlepszej kondycji.Nowy trawnik z rolki. Zakładanie trawnika. Gęsta trawa w rolce. Przygotowanie podłoża pod rolkę.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


  • Facebook Czas na trawnik
bottom of page