top of page

Nie chcesz tracić czasu na koszenie? Myślisz o kupnie robota koszącego? Pomożemy Ci podjąć decyzję!


Roboty koszące stale zyskują na popularności. Jesteśmy coraz bardziej zapracowani, dochodzą nam nowe obowiązki, brakuje czasu na odpoczynek. Coraz częściej skłaniamy się ku nowinkom technicznym, które w jakiś sposób mogą podnieść komfort naszego życia. Jedną z nich jest robot koszący.

Robot koszący. Czy warto mieć go w swoim ogrodzie?


Nie ważne czy masz duży czy mały ogród, to urządzenie jest godne Twojej uwagi. Jednakże najlepiej sprawdzi się w ogrodach, gdzie proces koszenia zajmuje dużo czasu. Chodzi tu przede wszystkim o oszczędność naszego czasu. Świat pędzi coraz bardziej, a my próbujemy dotrzymać mu kroku. Robot koszący, będzie kosił trawnik za nas, wystarczy, że odpowiednio go ustawimy i jest gotowy do pracy. W tym czasie możemy wybrać się na spacer, poczytać książkę, czy zrobić wiele innych rzeczy.

Rodzaje robotów koszących


Roboty podzielone są na dwa rodzaje. Pierwszy z nich potrzebuje do pracy wytyczonej granicy terenu. Tworzy się ją za pomocą specjalnych przewodów rozkładanych pod trawnikiem lub do niego przylegających. Urządzenie dzięki temu wie, gdzie kończy się obszar jego pracy. Innym rozwiązaniem, nie wymagającym montażu przewodu jest robot pracujący na systemie GPS. W tym wypadku nie musimy rozkładać specjalnej instalacji, ponieważ obszar pracy robota ustalamy zdalnie. To rozwiązanie wymaga mniejszych nakładów pracy przed uruchomieniem robota, natomiast wymaga większych nakładów finansowych. Tego typu roboty koszące są o wiele droższe.


Robot koszący kosi trawnik. Koszenie trawy automatyczne.
Robot koszący - wybór funkcji


Dużo marek wprowadziło na rynek roboty koszące. Jedne są droższe, drugie tańsze. Producenci prześcigają się możliwościami i funkcjami jakimi mogą się pochwalić w swoich produktach. Na rynku istnieje dużo modeli, posiadających bardzo przydatne funkcje, jak np. mulczowanie, czujnik deszczu, jazda po pochyłym terenie, funkcja antykradzieżowa, możliwość połączenia urządzenia z aplikacją w telefonie. Wszystkie te funkcje jak i wiele innych, są po to by jak najbardziej ułatwić nam pielęgnację naszych trawników. Funkcji jest wiele, musimy zastanowić się czego potrzebujemy my i nasz trawnik, wtedy łatwiej będzie nam dokonać wyboru odpowiedniego robota koszącego. W Czas na Trawnik pomagamy w doborze sprzętu, montujemy i kalibrujemy go w ogrodzie.

Kiedy najlepiej przygotować się do zakupu robota koszącego?


O robocie koszącym możemy myśleć już przed zakładaniem trawnika, ale również wtedy gdy już go mamy. Roboty koszące, które potrzebują wytyczenia obszaru pracy poprzez rozłożenie odpowiednich przewodów, są najchętniej wybierane, ze względu na niższą cenę. Instalowanie przewodu obwodowego nie jest pracą inwazyjną. Przewód rozkładamy na granicy obszaru pracy robota pilnując, żeby przylegał do podłoża. My zalecamy montować go pod 5-10 cm warstwą ziemi. Przewód nie ulega zniszczeniu podczas prac pielęgnacyjnych takich jak wertykulacja. Ten rodzaj montażu najlepiej przewidzieć na etapie zakładania trawnika. Na istniejących murawach można wydarniować wąski pasek i ułożyć nitkę jest to jednak bardziej czasochłonna praca. Mając robota koszącego działającego na GPS wystarczy, że postawimy go na trawniku i ustalimy jego prace zdalnie. Zarówno robot koszący z przewodem obwodowym jak i ten działający na GPS odpowiednio zadbają o kondycję naszego trawnika, nawet wtedy kiedy my będziemy na wakacjach.


Ogród bezobsługowy


Mając w ogrodzie robota koszącego i zamontowany system nawadniania, mamy pewność, że nasz trawnik zarówno z rolki jak i siewu jest w dobrych rękach. My w tym czasie możemy zająć się innymi, przyjemniejszymi rzeczami. Mając takie urządzenie w swoim ogrodzie idziemy w stronę coraz bardziej popularnych ogrodów bezobsługowych, które wymagają od nas minimum czasu i pracy, a niezmiennie cieszą nasze oczy.
Planujesz zakup robota? Skontaktuj się z nami! W Czas na Trawnik świadczymy kompleksowe usługi związane z zakładaniem trawnika, montażem nawadniania oraz późniejszą pielęgnacją.0 komentarzy

コメント


  • Facebook Czas na trawnik
bottom of page