top of page

System nawadniający trawnik i rabaty- dlaczego jest tak ważny w ogrodzie? Wyjaśniamy!


Trawnik, by mógł zachwycać Nas swą kondycją, wymaga nieustannej pielęgnacji na najwyższym poziomie. Oprócz odpowiedniego nawożenia i koszenia musimy zadbać o regularne nawadnianie. Piękny trawnik bez konieczności codziennego ręcznego podlewana zapewni automatyczny system nawadniania. Poniżej przedstawiamy zalety systemów nawadniających.
Automatyczny system nawadniający


Staramy się zautomatyzować wszelkie możliwe obowiązki domowe. Nic w tym dziwnego. Wszyscy zauważamy jak szybkie jest życie w dzisiejszych czasach. Szkoda zatem marnować go na codzienne podlewanie trawnika i roślin w ogrodzie. Z tego żmudnego obowiązku wyręczy nas automatyczny system nawadniający. System pracuje regularnie, a częstotliwość zależna jest od rodzaju gleby i innych czynników. Dzięki czujnikowi deszczu lub wilgotności gleby system nawadniania wyłącza się podczas opadów.

Oszczędny system nawadniający

Właściwie zaprojektowany i zamontowany system jest ratunkiem na wysokie wydatki za wodę. Precyzyjne podlewanie zmniejsza je nawet o 70% w porównaniu do tradycyjnego ręcznego podlewania. System uruchamia się jedynie gdy jest to niezbędne i nie przelewa trawnika oraz rabat. Instalację można zbudować wykorzystując własne źródło zasilania wodą z pompy głębinowej.


Nowy gęsty trawnik. Zielona trawa w ogrodzie. Zakładanie trawnika z systemem nawadniania.Efektywny system nawadniający

Rośliny źle reagują na nadmiar i brak wody. Odpowiednia ilość sprawia, że są odporne na warunki atmosferyczne, choroby oraz uszkodzenia mechaniczne. System dostarcza roślinom optymalną ilość wody, dokładnie tyle, ile potrzebują. Podlewa o najkorzystniejszej dla roślin porze, a opad ze zraszaczy trafia do głębszych warstw ziemi inicjując szybszy rozwój systemów korzeniowych. Podział ogrodu na sekcje umożliwia podlewanie roślin z różną intensywnością w zależności od ich wymagań. Jeśli marzysz o równomiernej i gęstej murawie system nawadniania to podstawa.
Zastanawiasz się nad montażem systemu nawadniającego? Skontaktuj się z nami! W Czas na Trawnik odpowiemy na wszystkie pytania oraz sporządzimy szybką wycenę projektu oraz instalacji systemu nawadniającego.Gęsta trawa z systemem nawadniającym. Nowy trawnik.

Comments


  • Facebook Czas na trawnik
bottom of page